Narkotikų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 uostamiesčio mokyklų, dažniausias – kokainas

kokainasNarkotinių medžiagų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 tirtų uostamiesčio mokyklų, dažniausia medžiaga – kokainas, parodė Visuomenės sveikatos biuro tyrimas.

Kaip BNS pirmadienį sakė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Rasa Baliutavičiūtė, narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje tyrimas sausio-vasario mėnesiais atliktas 13-oje progimnazijų, 11-oje gimnazijų ir keturiose profesinio ugdymo įstaigose.

Apie tai pirmasis pranešė portalas „15min“.

„Aišku, šitas tyrimas neaprodo pačio mokinių vartojimo fakto, tiesiog parodo narkotinių medžiagų pėdsakus aplinkoje, kurie gali būti pernešami per rankas“, – BNS sakė R. Baliutavičiūtė.

„Dažniausiai aptikta narkotinė medžiaga buvo, kas mus nustebino, tai būtent kokainas“, – pridūrė ji.

Pasak specialistės, šis narkotikas aptiktas 27-iose iš 28 tirtų įstaigų.

„Vienoje mokykloje neaptikome narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje, o kitose būtent buvo nustatomas kokainas ir kartu su juo kai kuriose mokyklose kitos narkotinės medžiagos, tokios kaip opiatai, amfetaminas, metamfetaminas, tik daug rečiau šitos narkotinės medžiagos buvo randamos, nei rastas kokainas“, – kalbėjo ji.

R. Baliutavičiūtės teigimu, toks tyrimas atliktas ir pernai, tačiau tuomet pagrindinė aptikta narkotinė medžiaga buvo kanapės. Šiemet jų pėdsakų aptikta tik vienoje ugdymo įstaigoje.

„Nežinom tikslios priežasties, bet darome prielaidą, kad galbūt daugiau yra vartojama suskystintos kanapės, kurias pila mokiniai į elektronines cigaretes, galbūt tai galėjo daryti įtaką“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro atstovė.

Jos teigimu, lyginant rezultatus su pernykščiais yra sunku pasakyti, ar išaugo narkotinių medžiagų vartojimas, tačiau pastebėta, jog šiemet jų aptikta didesniame skaičiuje mokyklų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode