Lietuva kelia tarpvalstybinę bylą prieš Baltarusiją dėl neteisėto migrantų įvežimo

bylaLietuva kelia tarpvalstybinę bylą prieš Baltarusiją dėl neteisėto migrantų įvežimo į šalį.

Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė Ministrų kabinetas.

„Tai yra ypatingai svarbu, kai kalbame apie Vyriausybės ir Seimo sprendimus, priimant vienus ar kitus ribojimus, – sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. – Tai, ką daro Baltarusijos režimas, nėra natūralus migracijos kelias.“

Šį klausimą siekiama nagrinėti arbitraže arba Tarptautiniame Teisingumo Teisme.

Kaip nurodo Teisingumo ministerija, Baltarusijai bus pateikta pretenzija dėl tarptautinių teisės aktų nesilaikymo.

Vyriausybei pritarus, Teisingumo ministerija dabar galės sudaryti sutartis su reikiamais ekspertais ar teisininkais dėl jų paslaugų, susijusių su nurodytos tarpvalstybinės bylos ginčo sprendimu.

Išlaidas ketinama apmokėti iš „Vyriausybės rezervo ar kitų valstybės vardu pasiskolintų lėšų“.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista 20 tūkstančių. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą. 

Šalies pasieniečiai teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode