Seimas uždraudė kailinių žvėrelių fermas

kailiniuSeimas ketvirtadienį priėmė įstatymą, nuo 2027 metų Lietuvoje uždraudžiantį kailinių žvėrelių verslą.

Už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, numatančias fermų uždarymą, ketvirtadienį balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 25, o susilaikė 15 politikų. 

„Daromės panašūs į šaškes“: apie 50 pareigūnų prie Seimo protestavo prieš VST reformą

daromesMaždaug pusšimtis pareigūnų prie Seimo ketvirtadienį surengė protesto akciją prieš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) planus Viešojo saugumo tarnybą (VST) prijungti prie Policijos departamento.

Jie laikė plakatus: „VST naikinimui STOP“, „Ar tikrai VRM ambicijos svarbiau už Lietuvos saugumą?“, „Naikindami VST, policijos neišgelbėsit!“, ant žemės buvo išdėliotos šaškių figūrėlės.

Lietuvoje minimos Vilniaus geto likvidavimo 80-osios metines

getoLietuvoje ketvirtadienį minimos Vilniaus geto likvidavimo 80-osios metinės.

Lietuvos žydų genocido aukos bus pagerbtos parlamento posėdyje.

Jame kalbas sakys Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Izraelio Holokausto atminties centro direktorių tarybos pirmininkas Danis Dayanas (Danis Dajanas), vaizdo įrašu į susirinkusiuosius kreipsis Izraelio parlamento vadovas Amiras Ohana, Vilniuje gimęs ir Holokaustą išgyvenęs žydų kilmės dailininkas, rašytojas Samuelis Bakas.

Seimo komitetams bus pristatytas planas Viešojo saugumo tarnybą jungti prie policijos

policijosSeimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetams trečiadienį bus pristatytas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymas Viešojo saugumo tarnybą (VST) jungti prie policijos.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas pažymi, kad VST yra ginkluotųjų pajėgų dalis, ir bus aiškinamasi, kokią įtaką reforma turės tokiai sąrangai.

Seimas sudarė R. Žemaitaičio apkaltos komisiją, opozicija atsisakė joje dalyvauti

apkaltosSeimas antradienį sudarė laikinąją tyrimo komisiją išsiaiškinti, ar yra pagrindo pradėti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių įrašų ir kalbų.

Už komisijos sudarymą balsavo 70 parlamentarų. Dauguma jų buvo valdančiųjų atstovai ir šeši opozicijos nariai: socialdemokratai Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė ir Julius Sabatauskas bei demokratai Rima Baškienė, Tomas Tomilinas ir Linas Kukuraitis.

Parlamentarams teikiamas siūlymas peržiūrėti bausmių skyrimo tvarką

bausmiuTeisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska antradienį Seimui planuoja pateikti Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siekiama sisteminių pokyčių, užtikrinant baudžiamosios atsakomybės proporcingumą.

Anot ministrės, projektu norima įtvirtinti juridinių asmenų baudžiamąją atsakomybę ir subalansuoti fiziniams asmenims skiriamas baudžiamojo poveikio priemones.

G. Nausėda žada M. Drobiazko pilietybę panaikinti artimiausiu metu

panaikPilietybės reikalų komisijai pasiūlius prezidentui Gitanui Nausėdai atimti Lietuvos pilietybę iš Rusijoje gyvenančios ledo šokėjos Margaritos Drobiazko, šis sako tai padarysiantis artimiausiu metu.

„Man šitas klausimas visiškai aiškus. Taip kad padarysiu tai artimiausiu metu. Manau, kad žmonės, kurie nori nešti kultūros ir gėrio šviesą su agresoriaus batais tegu tai toliau daro be Lietuvos Respublikos pilietybės“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, ar naikins šią pilietybę.

Pilietybės reikalų komisija spręs dėl M. Drobiazko, ji pati nedalyvaus

pilietPilietybės reikalų komisija ketvirtadienį svarstys kreipimąsi dėl Rusijoje gyvenančios ledo šokėjos Margaritos Drobiazko Lietuvos pilietybės atėmimo.

Jai išimties tvarka prieš 30 metų suteikta pilietybė naikinama pagal šiemet įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias tai padaryti, jeigu asmuo viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Už sankcijų nevykdymą skirtas baudas siūloma skirti Ukrainai atstatyti

sankcijuMinistrų kabinetas trečiadienį svarstys įstatymo pataisas, kad už tarptautinių ir nacionalinių sankcijų nevykdymą gautos baudos būtų skiriamos Ukrainai atstatyti.

Užsienio reikalų ministerija siūlo, kad minėtos lėšos patektų į Vystomojo bendradarbiavimo fondą ir būtų naudojamos su Ukrainos atstatymu susijusiems projektams įgyvendinti.

Rusiškų automobilių konfiskuota nebuvo, fiksuota ketinimų vykti per sieną – viceministrė

sienaVadovaujantis naujausiu Europos Komisijos (EK) išaiškinimu dėl taikomų sankcijų, apie Rusijoje registruotų automobilių, patekusių į Lietuvą, konfiskavimą informacijos kol kas nėra, tačiau fiksuota ketinimų jais kirsti Lietuvos sieną, sako užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė.

„Apie konfiskuotus automobilius negaliu pasakyti, bet taip, buvo ketinimų vykti per sieną, bet juos informavus, tuos žmones, jie atsisakė šito ketinimo“, – žurnalistams antradienį kalbėjo viceministrė.

Parlamentas imsis projektų užkardyti seksualinių nusikaltėlių galimybę dirbti su vaikais

imsisVidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė antradienį planuoja Seimui pateikti su kolegomis parengtas pataisas, kuriomis siūloma griežčiau riboti seksualinių nusikaltėlių galimybes dirbti su vaikais, griežtinti darbdavių atsakomybę.

Jomis siūloma nustatyti prievolę seksualinio pobūdžio nusikaltimus padariusiems asmenims per nustatytą laiką pranešti Valstybinei darbo inspekcijai apie darbo vietos pakeitimą. 

Keičiama asmenų aptarnavimo tvarka Migracijos departamente: vizitus reikės rezervuoti iš anksto, lieka kelios išimtys

migracijosNuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode