Prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

universklaipedosŠeštadienį prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Bendrajame priėmime dalyvauja 11 valstybinių ir penki nevalstybiniai universitetai, 12 valstybinių ir šešios nevalstybinės kolegijos.

Į valstybės finansuojamas vietas numatoma priimti tiek pat pirmakursių, kaip ir pernai – 12,7 tūkst., pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Norintiesiems studijuoti tiek valstybės finansuojamose, tiek nefinansuojamose studijų vietose valstybinėse ir nevalstybinėse aukštosiose mokyklose reikia būti išlaikius tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (netaikoma stojantiesiems į menų studijas) ir pasirinktą.

Be to, trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis (36 balai), jei stojama į universitetines studijas, ir ne mažesnis nei patenkinamas (16 balų), jei stojama į kolegines studijas.

Nuo šių metų mažiausią stojamąjį konkursinį balą, su kuriuo priimama studijuoti, nusistato pačios aukštosios mokyklos.

Be to, šiemet atsiranda papildoma konkursinė eilė jaunuoliams iš mažas pajamas gaunančių šeimų, našlaičiams, turintiesiems neįgalumo lygį, trumpųjų studijų absolventams stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose.

Antrajai konkursinei eilei sudaryti numatyta ne mažiau kaip 10 proc. viso valstybės finansavimo pirmosios pakopos (bakalauro) ir vientisųjų studijų vietoms.

Anot ministerijos, tai leis pagal antrąją konkursinę eilę priimti beveik 1,3 tūkst. studentų iš socialiai jautrios aplinkos, jie studijuos nemokamai. 

Priėmimą šiemet sudaro trys etapai: pagrindinis ir du papildomo priėmimo etapai.

Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki liepos 24 dienos. Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį.

Šio etapo rezultatai bus skelbiami liepos 31 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 2 dienos.

Nuo rugpjūčio 5 iki 8 dienos vyks papildomas priėmimas. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 12 dieną.

Papildomo priėmimo antrasis etapas numatytas rugpjūčio 19–22 dienomis.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode