Dar daugiau miško visuomenės poreikiams ir rekreacijai miestuose

poreikiamsAplinkos projektų valdymo agentūra primena, kad nuo gegužės 28 d. savivaldybių administracijos kviečiamos pasinaudoti parama, atliekant valstybinės miško žemės sklypų priežiūrą, apsaugą ir tvarkymo darbus bei rengiant valstybinės miško žemės sklypų miškotvarkos projektus. Šiai paramos priemonei iš valstybės biudžeto skiriama 860 tūkst. eurų. 

Klaipėdos uostas žengia dar vieną žingsnį žaliojo vandenilio gamybos link

linkPirmasis Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje žaliojo vandenilio gamybos ir papildymo juo punktų projektas skinasi kelią įgyvendinimo link: baigtos visos planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai uždegė žalią šviešą šio aplinkai draugiško kuro gamybai Klaipėdos uoste. Šiuo metu vyksta teritorijos projektavimo darbai, įrangos pirkimo procedūros. Tikimasi dar šiemet pradėti aikštelės vandenilio gamybai paruošimo darbus.

Kada įmonei reikalinga serverio nuoma?

serverisVykdant verslą susiduriama su daugybe sudėtingų dalykų ir išlaidų, kurie gali turėti įtakos kasdienei veiklai. Štai kodėl dauguma pasirenka serverių nuomą, nes tai pigiau nei turėti ir eksploatuoti serverį.

Moderniosios žaliuzės: ne vien tik gražus interjero elementas

zaliuzesNuolat besikeičiančioje interjero dizaino srityje langų apdailos pasirinkimas atlieka esminį vaidmenį nustatant erdvės estetines ir funkcines savybes. Tarp įvairių tradicinių ir modernių pasirinkimų žaliuzės išsiskiria kaip universalus ir stilingas sprendimas siekiantiems namų interjerui suteikti išskirtinumo, praktiškumo bei funkcionalumo.

Stabdant žievėgraužio tipografo plitimą stiprinamas aplinkosaugininkų dėmesys miškų sanitarinei būklei

sanitarineiŠiais metais miškuose anksti išplitus žievėgraužiui tipografui, nuo gegužės 29 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dar dažniau tikrins privačius ir valstybinius miškus, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi Miško sanitarinės apsaugos taisyklių reikalavimų. Per patikrinimus miškų savininkai ir valdytojai bus informuoti, kaip reikėtų apsaugoti egles ir kokių veiksmų imtis žievėgraužiui tipografui apnikus medžius.  

S. Gentvilas: Dabarties architektūra yra mūsų epochos palikimas ateičiai. 2024 m. tampa kokybiškos architektūros proveržio metais

metais2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.

Konglomeratas – gamtos stebuklas ir informacijos lobynas

lobynas

Konglomeratas – nuosėdinė uoliena, žavinti įvairove ir pasakojanti apie praeities geologinius procesus. Ši uoliena susideda iš įvairių dydžių nuosėdų – nuo smulkių smėlio grūdelių iki didelių riedulių, sujungtų cementuojančia medžiaga, dažniausiai kalcitu. Konglomeratas pavadinimą gavo iš lotyniško žodžio „conglomeratus“, reiškiančio „sukauptas, surinktas“. Šis pavadinimas puikiai atspindi konglomeratų susidarymo būdą ir struktūrą.

Ką būtina žinoti perleidžiant ir įgyjant privačią žemę?

privaciaLietuvoje yra beveik 3,5 mln. ha privačios žemės ūkio paskirties žemės. Kasdien yra vykdomi šios žemės (žemės sklypų) perleidimo sandoriai – žemė parduodama, dovanojama, paveldima. Šiuose procesuose dalyvauja ir Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), teisės aktų nustatyta tvarka išduodama įvairias pažymas ir sutikimus (pvz., per 2023 m. asmenims buvo išduoti 41 928 tokio pobūdžio dokumentai). Todėl norėtume priminti, kas, kada (kokia eilės tvarka) ir dėl ko turi kreiptis į NŽT, kokias funkcijas ji atlieka, kai žemė yra perleidžiama ir (ar) įgyjama nuosavybėn.

Parama jauniesiems ūkininkams – geriausia investicija

jauniesNuo gegužės 31 iki birželio 28 d. priimamos paraiškos dotacijai ir lengvatinei paskolai gauti pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Per šį paraiškų rinkimą pateiktiems projektams numatyta beveik 45,3 mln. eurų paramos lėšų. Iš jų dotacijoms skirta 25 934 441 euras, lengvatinėms paskoloms – 19 337 149 eurai.

Sodybas puošiantys gėlynai: kokius augalus sodinti vėlyvą pavasarį?

sodinimasNe paslaptis, kad bene labiausiai atpažįstamos ankstyvosios pavasarinės gėlės yra tulpės, narcizai, krokai ir hiacintai. Kiek vėliau savo nuostabiai kvapniais žiedais mus apdovanoja ir tokie medžiai ir krūmai kaip lanksvos, alyvos bei magnolijos. Visgi, viskam savas laikas – kai vieni žiedai pradeda nykti, kiti pasiruošę laukia perimti estafetę lenktynėms į vasarą.

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

saugomuLietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta.

Krantų dinamikos tyrimai: Baltijos jūros pakrančių situacija blogėja

pakranciuAplinkos apsaugos agentūros Hidrologinių tyrimų specialistų atlieka Baltijos jūros, Kuršių nerijos ir Kuršių marių krantų pokyčių monitoringą. Rezultatai rodo, kad bendra Baltijos jūros krantų situacija yra pablogėjusi.

Kasmet pavasario-rudens laikotarpiu Baltijos jūros žemyno jūrinėje pakrantėje, Kuršių nerijos jūrinėje pakrantėje ir Kuršių marių vakarinėje pakrantėje Aplinkos apsaugos agentūros Hidrologinių tyrimų specialistai vykdo krantų pokyčių monitoringą, kurio tikslas – įvertinti paplūdimių būklę, apsauginio paplūdimio kopagūbrio ir kranto pokyčius.

Skatinant žiedinę ekonomiką praplečiamos galimybės panaudoti gamybos liekanas

liekanasAplinkos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia derinti Medžiagų ar daiktų priskyrimo prie šalutinių produktų kriterijų nustatymo ir priskyrimo šalutiniams produktams tvarkos aprašą. Jame siūloma šalutiniams produktams priskirti visose ūkio šakose, ne tik apdirbamosios pramonės sektoriuje, kaip yra nustatyta šiuo metu, susidarančias gamybos liekanas taip dar plačiau atveriant vartus žiedinei ekonomikai.

Iškastiniu kietuoju kuru šildytis bus draudžiama didžiuosiuose miestuose ir kurortuose, išplėstos savivaldybių teisės imtis oro taršos mažinimo iniciatyvų

kietuojuSeimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.

Įstatymų pakeitimais visoms šalies savivaldybėms suteikta ne tik teisė, bet ir pareiga imtis oro taršos mažinimo iniciatyvų, ten, kur tarša didžiausia, riboti arba drausti taršių kuro rūšių naudojimą.

Nuo liepos įsigalios draudimas tiekti rinkai plastikinius butelius ir kombinuotą gėrimų tarą su nepritvirtintais iš plastiko pagamintais dangteliais

buteliusAplinkos ministerija primena, kad nuo šių metų liepos 3 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus draudžiama pateikti rinkai 3 litrų ir mažesnius plastikinius butelius ir kombinuotą gėrimų tarą su nepritvirtintais iš plastiko pagamintais kamšteliais bei dangteliais. Mažinant aplinkos taršą šis draudimas numatytas Europos Sąjungos 2019 metais priimtoje Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvoje ir perkeltas į Atliekų tvarkymo įstatymą.

Gyvenimas kaime: strategijos, kurios atneš inovacijas ir modernius sprendimus

kaimeNeretai išgirdę žodį „kaimas“ jį susiejame su inovacijų, modernumo ar aukštųjų technologijų priešingybe. Vis dėlto toks įsitikinimas klaidingas – daugelyje Europos šalių moderniosios technologijos, o kartu su jomis ir socialinė įtrauktis, įdarbinimo galimybės, moksliniai tyrimai ir skaitmenizavimas, siejama būtent su žemės ūkiu bei kaimo vietovėmis.

Privačių miškų savininkams bus dalinamos žievėgraužio tipografo gaudyklės

gaudyklesValstybinės miškų tarnybos specialistai, vertindami šių metų orų sąlygas ir aktyvią žievėgraužio tipografo skraidymo pradžią, prognozuoja, kad eglynams žievėgraužis tipografas bus pavojingas ir šiemet. Kenkėjas galimai sudarys masinio dauginimosi židinius ir dėl to nudžius jo apniktos eglės. Todėl miško savininkai, savo arba gretimose valdose turintys potencialiai šio kenkėjo pažeidžiamų eglynų (40 metų ir vyresnių), prašomi būti atsakingais ir tinkamai juos prižiūrėti, o taip pat paraginti tokiais būti ir kaimynus.

Išmontuota 40 proc. Ignalinos AE įrangos

ignalinosatomineVykdant VĮ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatavimo nutraukimą, nuo 2010-ųjų iki šių metų gegužės jau išmontuota apie 40 proc., arba daugiau kaip 72 tūkst. tonų jėgainės įrangos.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode