Kviečiame teikti kandidatūras lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti

premijaiŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia konkursą 2024 m. lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti.

Kandidatai bus atrenkami atsižvelgiant į tai, kokių laimėjimų ir pažangos yra pasiekę jų ugdomi mokiniai ar studentai, ar mokytojas, dėstytojas užsiima aktyvia ir kūrybiška lituanistinio švietimo veikla, kaip jis prisideda prie pilietiškumo, tautinės tapatybės ir kitų vertybių diegimo lietuvių bendruomenėje.

Kandidatus premijai gauti gali siūlyti įstaigos ar organizacijos, vykdančios lituanistinį švietimą užsienyje, lietuvių bendruomenės, kitos institucijos, fiziniai asmenys. Savo kandidatūrą gali siūlyti ir pats mokytojas ar dėstytojas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai reikia pateikti prašymą, kurios pavyzdį galima rasti ministerijos interneto svetainėje, rekomendaciją, kitus dokumentus, liudijančius lituanistinio švietimo veiklos patirtį, taip pat mokinių ar  studentų egzaminų, olimpiadų, konkursų, parodų, varžybų rezultatus, ir kt.

Dokumentai konkursui priimami iki lapkričio 4 d. el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Premijos dydis – 50 bazinių socialinių išmokų (apie 2 750 Eur). Ją numatoma teikti kartu su Lietuvos metų mokytojo premijomis.

Lituanistinio švietimo mokytojo ar dėstytojo premija įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. nutarimu. Premija konkurso būdu skiriama asmenims, vykdantiems ar vykdžiusiems lituanistinį švietimą užsienyje, už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus.

Premijomis jau apdovanoti įvairių užsienio lituanistinių mokyklų mokytojai ir vadovai: Londono darželio / mokyklos „Obelėlė“ direktorė Alvija Černiauskaitė, Seinų „Žiburio“ mokyklos mokytoja, viena iš šios lietuviškos mokyklos įkūrėjų Irena Gasperavičiūtė, Airijos aukštesnio lygio kalbų agentūros lietuvių kalbos plėtros pareigūnė, lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Urbelienė, Gailutė Urbonaitė-Narkevičienė, Bostono lituanistinės mokyklos direktorė ir mokytoja, Ihoris Koroliovas, Kyjivo nacionalinio T. Ševčenkos universiteto Filologijos instituto Baltistikos centro dėstytojas, Donata Simonaitienė, Airijos Kavano lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ vadovė ir mokytoja, Lituanistinių mokyklų asociacijos valdybos narė, ir kt.

Daugiau informacijos surasite ministerijos interneto svetainės skyriuje „Apie ministeriją“, toliau „Ministerijos teikiamos premijos ir apdovanojimai“.

Nuotr. Artūro Žuko

ŠMSM

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode