3 gėrimai geresniam miegui

Šie gėrimai padės jums lengviau ir greičiau užmigti.

Vanilinis vyšnių gėrimas

Vyšniose yra daug melatonino – hormono, reguliuojančio mūsų paros ritmą, miego ir būdravimo ciklus. Tad jeigu rytais ir vakarais gersite šį truputėlį liežuvį kerpantį gėrimą iš saldžių vyšnių sulčių, užmigsite lengviau, taigi ir galėsite nesunkiai normalizuoti savo miego grafiką.

Kam reikalinga vanilė? Kad ir dėl to, jog turi raminančių savybių. Neatsitiktinai vanilė taip plačiai naudojama aromaterapijoje – ji padeda sumažinti įtampą ir atsikratyti streso.

Gėrimui visiškai pakaks vienos vanilės lazdelės ar lašelio ekstrakto.

Yra ir pigesnių, prieinamesnių variantų – vanilinas arba vanilinis cukrus. O jeigu dėl kokios nors priežasties vanilės nemėgstate, tai galite jos ir nenaudoti.

Reikės: 150–200 ml vyšnių sulčių, 1–2 lašų vanilės ekstrakto (arba žiupsnelio vanilino).

Rytais išgerkite stiklinę vyšnių sulčių, vakarais – likus valandai ar pusantros iki miego, – procedūrą pakartokite pagardinę gėrimą, pagal norą, vanile. Ją geriau vartoti vakarais, kad dieną nebūtumėte pernelyg jau atsipalaidavę.

Levandų ir ramunėlių arbata

Šiame gėrime dera dvi labiausiai savo raminančiomis savybėmis garsėjančios gydomosios žolelės. Niekam ne paslaptis, kad tiek levandos, tiek ramunėlės padeda greitai atsipalaiduoti, suteikia ramybės pojūtį. Ramunėlėse esantis flavonas apigeninas smegenų audiniuose susijungia su kitomis medžiagomis ir užtikrina švelnų sedatyvinį poveikį. Patvirtinta, kad jis padeda net žmonėms, sergantiems generalizuotu nerimo sutrikimu. Taigi moksliškai įrodyta, jog ramunėlės padeda atsipalaiduoti ir užmigti.

Sveikata.tv3.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode